Clean Room

Pomieszczenia „clean room”, to pomieszczenia o kontrolowanych parametrach zanieczyszczeń, używane do celów laboratoryjnych lub produkcyjnych zaawansowanych materiałów.

W pomieszczeniach clean room wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, by zachować odpowiedni stopień czystości. Za prawidłową wentylację powietrza odpowiedzialna jest również podłoga podniesiona. W tym celu firma TIM-EX opracowała pierwszy polski system podłóg dedykowany pomieszczeniom typu „clean room” – CRF (CleanRoomFloors).

TIMEX Rozwiązania do Clean Room
TIMEX Rozwiązania do Clean Room

Perforacja

System ten wykonany jest ze stalowych płyt o perforacji ponad 42%. To dzięki niej przepływ powietrza jest laminarny i umożliwia odprowadzanie wszelkich zanieczyszczeń.

Nowość

Płyta wsparta jest na 4 stalowych nóżkach połączonych specjalnie skręcanymi stalowymi profilami. Cały system został przebadany zgodnie z normą PN-EN 12825 i osiągnął 5 klasę nośności (5kN punktowo).

Wykończenie

Podłoga wykończona jest wykładziną PCV typu Colorex EC firmy Forbo. Posiada ona wszelkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia potwierdzające możliwość zastosowania w pomieszczeniach typu Clean Room.

Certyfikaty

System ten uzyskał prestiżowy certyfikat CSM (Clean room Suitable Materials) niemieckiego Instytutu Fraunhofera w Stuttgarcie, potwierdzającego zgodność z normą ISO w klasie 4, a także atest higieniczny PZH.

Podłogi do clean room o znakomitych parametrach

Clean room, czyli pomieszczenia o szczególnych parametrach czystości powietrza, wymagają zastosowania równie szczególnych rozwiązań. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Podłogi do pomieszczeń czystych są wyjątkowe pod każdym względem, począwszy od możliwości wykończenia, przez unikatową estetykę, aż po właściwości techniczne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podłoga do pomieszczeń czystych to produkt składający się z płyt o wymiarach 600×600 mm i grubości 46 mm wykonanych z malowanej proszkowo stali. Zwarta konstrukcja połączona z wysokogatunkowym materiałem sprawia, że podłoga do laboratorium jest niemal niezniszczalna. System można zamontować na wysokości od 150 do 2000 mm przy obciążeniu punktowym wynoszącym 5000 N. W efekcie można na niej przenosić i ustawiać nawet bardzo ciężki sprzęt laboratoryjny bądź maszyny produkcyjne.

Na dodatek cechuje się perforacją na poziomie co najmniej 42%. Dzięki temu podłoga do clean room zapewnia wymagany poziom laminarnego przepływu powietrza, co umożliwia odprowadzenie zanieczyszczeń takich, jak pył, kurz, drobnoustroje, a nawet opary chemiczne. Wartym podkreślenia jest fakt, że podłoga do clean room naszej produkcji posiada unikalny certyfikat Instytutu Fraunhofera w Stuttgarcie.

Podłoga do laboratorium wyróżniająca się estetycznym wyglądem

Higiena i bezpieczeństwo są najważniejsze w przypadku tego typu podłóg. Nie można jednak zapominać o estetyce wnętrz. Ona również wskazuje na profesjonalizm danej jednostki badawczej czy wytwórczej. Nasze rozwiązanie łączy w sobie unikalny wygląd ze znakomitymi parametrami technicznymi. Podłogi do clean room można wykończyć wykładziną PCV typu Colorex EC firmy Forbo lub inną wykładziną posiadającą certyfikat stosowania w pomieszczeniach czystych. Zgodnie z wymaganiami, posiada ona właściwości elektroprzewodzące.

Podłogi do pomieszczeń czystych w doskonałej cenie

Sprzedawane przez nas produkty charakteryzują się również bardzo przystępną ceną, która szczególnie zainteresuje państwowe placówki badawcze, a także prywatne laboratoria czy zakłady pracy poszukujące najlepszych rozwiązań w branży.

Oferujemy też wykonawstwo przy współudziale profesjonalnych grup montażowych. Możemy zrealizować każdy projekt od początku do końca. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych podłogami do clean room. Nasi przedstawiciele są w stanie odpowiedzieć na każde pytanie oraz przygotować wycenę zlecenia uwzględniającą indywidualne zapotrzebowanie każdego klienta.

Clean Room Floors

podłogi do pomieszczeń o kontrolowanych parametrach czystości powietrza

Przykładowe realizacje podłóg podniesionych do clean room: