Jak układa się podłogi podniesione w biurach?

Jak układa się podłogi podniesione w biurach?

Profesjonalnie zamontowana podniesiona podłoga to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń biurowych oraz pomieszczeń takich jak serwerownie, rozdzielnie elektryczne, centrale telefoniczne, clean roomy (tj. pomieszczenia o podwyższonych wymaganiach czystości), audytoria bądź przestrzenie coworkingowe. Każda profesjonalna instalacja podłogi podniesionej zaczyna się od pomiarów, to dzięki nim można następnie dobrać odpowiednie rozwiązania technologiczne. Przy wybieraniu optymalnych materiałów warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych profesjonalistów. Ekspercka pomoc ułatwi zoptymalizowanie kosztów przedsięwzięcia i pomoże uniknąć wielu potencjalnych problemów. Z tego powodu, bez względu na rodzaj pomieszczenia montaż podłóg podniesionych należy zlecić fachowcom. Ile to kosztuje? Jak przebiega profesjonalna instalacja podłogi podniesionej? Czy podniesiona podłoga techniczna pomoże wyciszyć biuro? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak przebiega montaż podłóg podniesionych?

Jakiekolwiek prace montażowe powinno się rozpocząć od dokładnego oczyszczenia powierzchni stropu (np. usunięcia wykładziny, kleju i innych zanieczyszczeń). Przed przystąpieniem do przyklejania słupków, na których opierać będą się płyty podłogi podniesionej, należy zagruntować powierzchnię stropu. Nawet najsilniejszy klej montażowy nie chwyci, jeśli na stropie znajdować się będą drobinki piasku, kurzu, bądź innych zanieczyszczeń. Dzięki nowoczesnym narzędziom takim jak poziomica laserowa lub optyczny niwelator można wykonać pomiary z dużą precyzją. Jeżeli jest montowana podłoga z nowoczesnych płyt gipsowych, nie musimy się martwić wilgotnością. Płyty gipsowe są bowiem w znacznym stopniu odporne na działanie wilgoci, czego niestety nie można powiedzieć o płytach wiórowych, które pod wpływem nadmiernej wilgoci w powietrzu mogą spęcznieć i nieodwracalnie wypaczyć się.

Podłoga techniczna cena za m2 – Jak oszacować koszty?

W kwestii takiej jak podłoga techniczna cena za m2 zależy od dużej liczby czynników. Do najbardziej istotnych z perspektywy kosztów parametrów zaliczyć można:

  • wielkość powierzchni, wysokość podniesienia, lokalizację i docelowe przeznaczenie pomieszczenia,
  • rodzaj dobranych materiałów budowalnych,
  • skalę przedsięwzięcia wraz z terminem realizacji.

Zamiast próbować samodzielnie oszacować ile kosztować może instalacja podłogi podniesionej zdecydowanie lepiej skorzystać ze wsparcia doświadczonych specjalistów. Specjalizująca się w projektowaniu, dostawie oraz montażu podłóg modułowych firma może przedstawić szczegółowy i niezobowiązujący kosztorys przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Ze względu na to, iż montaż podłóg podniesionych jest znacznie bardziej skomplikowany niż układanie paneli czy płytek ceramicznych, nie da się tu wprowadzić sztywnych pakietów cenowych. Wyceniane indywidualnie projekty są atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba przy nich przepłacać za zbędne lub niedopasowane produkty. Warto podkreślić tu, iż podniesiona podłoga techniczna doskonale sprawdzi się zarówno w obiektach prywatnych, jak i też publicznych, ponieważ w obu tych przypadkach da się w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom są one w stanie wyciszyć hałasy oraz zapewnić odporność ogniową i dopasowaną do indywidualnych wymagań nośność.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz