Dlaczego warto stosować podłogi podniesione w biurze?

Dlaczego warto stosować podłogi podniesione w biurze?

Podłogi podniesione, nazywane też systemowymi lub technicznymi, to rozwiązanie uniwersalne. Jest stosowane w wielu miejscach: od serwerowni aż po audytoria. Wliczają się w to także biura. Podłoga podniesiona modułowa posiada wiele istotnych zalet, które doceni każdy, kto poszukuje w pełni profesjonalnych rozwiązań dla własnego miejsca pracy. W niniejszym artykule sprawdzimy, co konkretnie odpowiada za jej jakość oraz przydatność.

Miejsce na ukrycie przewodów i instalacji

Nowoczesne biura są coraz częściej wyposażone w liczny sprzęt elektroniczny, taki jak komputery, laptopy, kserokopiarki, drukarki, niszczarki i wiele innych. To w oczywisty sposób niesie ze sobą konieczność poprowadzenia przewodów. Nie muszą one ciągnąć się przez całe pomieszczenie. Systemowa podłoga podniesiona zapewnia miejsce ukrycia kabli, które wystają tylko w miejscach, gdzie są naprawdę potrzebne. Ponadto, pod podłogą podniesioną mogą znaleźć miejsce pozostałe instalacje. W ten sposób zyskują ochronę przed ewentualnymi wypadkami lub uszkodzeniami mechanicznymi.

Podłoga podniesiona modułowa – bezpieczeństwo pożarowe

Płyty z gipsu są niepalne. Świadczy o tym przyznana klasa reakcji na ogień, czyli A1 wg PN-EN 13501-1

Łatwy dostęp do przestrzeni pod systemową podłogą podniesioną

Wymiana kabli czy usunięcie awarii nie musi wiązać się z przeprowadzaniem poważnych prac remontowych. Zamiast prowadzić przewody w ścianach, można je bez problemu umieścić pod modułową podłogą podniesioną. Ze względu na swoją konstrukcję, demontaż, a następnie ponowny montaż nie sprawi żadnych problemów. Uzyskanie dostępu do przestrzeni instalacyjnej nie dezorganizuje pracy w całym biurze.

Wyciszona podłoga techniczna podniesiona

Dobrze zamontowana podłoga podniesiona nie tylko chroni przed pożarem i potknięciami, ale też wytłumia dźwięki elektroniki. To zapewnia pracownikom biura komfort pracy oraz umożliwia pełne skupienie. Do tego dochodzi miękka wykładzina, która ogranicza generowanie hałasu nawet podczas szybkiego przemieszczania się czy noszenia ciężkiego sprzętu.

Profesjonalizm na pierwszy rzut oka

Oprócz wszystkich innych zalet należy jeszcze podkreślić wyjątkową estetykę tego rozwiązania. Systemowa podłoga podniesiona prezentuje się doskonale zwłaszcza w pomieszczeniach przeznaczonych do spotkań z klientami i kontrahentami. Pracownicy wykonujący swoje obowiązki w wyciszonym, atrakcyjnym wizualnie pomieszczeniu również to docenią. Nie bez powodu przywiązuje się dużą wagę do estetyki wykonania biur. Niesie ona ze sobą bardzo ważną informację dla każdego, kto przekracza próg budynku, a mianowicie, że ma do czynienia z profesjonalną, dobrze prosperującą firmą.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego

Świadomość ekologiczna jest coraz powszechniejsza, podobnie jak wiedza o materiałach, z których powstają systemowe podłogi podniesione. Do ich produkcji wykorzystuje się surowce pochodzące z recyklingu. Ma to duże znaczenie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla osób przywiązanych do idei ekologicznych

W świetle powyższych zalet łatwiej zrozumieć, dlaczego podłoga techniczna podniesiona jest warta inwestycji. Firmy korzystające z tego rozwiązania mogą bowiem uchodzić za bardziej profesjonalne, a także zapewniać swoim pracownikom bezpieczniejsze miejsce pracy. Z roku na rok coraz więcej właścicieli biur decyduje się na montaż podłogi podniesionej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz