Czy podłogi podniesione są antystatyczne?

Czy podłogi podniesione są antystatyczne?

Stoisz przed ważną decyzją dotyczącą wyboru materiału do wykonania podłogi podniesionej? Potrzebujesz produktu, który zapewni z jednej strony komfort użytkowania, z drugiej bezpieczeństwo osób i sprzętu? W niniejszym poradniku rozważymy jedną z najczęściej podnoszonych kwestii przez inwestorów – pochylimy się nad właściwościami antystatycznymi materiałów z których wykonana jest podłoga. Jaką technologię wybrać, aby uzyskać optymalne parametry w tym zakresie?

Właściwości antystatyczne podłogi – dlaczego są takie ważne?

Zastanawiasz się, z jakiego powodu stopień ochrony przed elektrycznością statyczną ma tak duże znaczenie? Podłogi antystatyczne stają się cennym rozwiązaniem ze względu na komfort osób przebywających w pomieszczeniu i bezpieczeństwo sprzętu elektronicznego. Ich głównym miejscem zastosowania pozostają serwerownie a także inne wnętrza, w których ma miejsce praca z użyciem komputerów i innego sprzętu elektronicznego.

Ładunki elektryczności statycznej mogą skutkować trudnymi do usunięcia awariami, które wstrzymują funkcjonowanie całego biura lub zakładu przemysłowego. Skuteczne zapobieganie tego rodzaju problemom wymusza na producentach i wykonawcach podłóg podniesionych stosowanie antystatycznych materiałów i powłok. Pożądane właściwości uzyskuje się w profesjonalnych ośrodkach badawczych, gdzie w drodze testów laboratoryjnych można uzyskać właściwą strukturę materiału.

Osoby odpowiedzialne za zarządzanie serwerownią cenią innowacyjne technologie, które gwarantują niezawodność i najwyższy stopień ochrony sprzętu. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy produkt dostępny na rynku cechuje się optymalnymi właściwościami antystatycznymi. Czytaj dalej, a poznasz typy podłogi podniesionej, która spełni Twoje oczekiwania.

Środki antystatyczne w podłogach

Rezystancja upływu gipsowego rdzenia płyty została potwierdzona w badaniach przeprowadzonych przez producenta – firmę Knauf a także przez firmę TIM–EX dla swoich wyrobów. Ochrona przed elektrycznością statyczną jest także przedmiotem normy PN–E–05204:1992 p. 3.1.2.2.

Warto zaznaczyć, że efektem ubocznym zastosowania podłogi antystatycznej jest redukcja ilości kurzu i roztoczy. Ta właściwość ma znaczenie dla osób zmagających się z konsekwencjami alergii wziewnych. Przebywanie w pomieszczeniach z płytą gipsową skutkuje poprawą komfortu pracowników.

Ograniczenie obecności naelektryzowanych cząsteczek w powietrzu przekłada się również na lepsze funkcjonowanie sprzętu komputerowego. Naładowane cząsteczki zanieczyszczeń nie znajdują dla siebie cząsteczek o przeciwnym ładunku, dzięki czemu nie osadzają się na wentylatorach jednostki centralnej i nie wnikają do szpar w obudowach sprzętu.

Podłogi antystatyczne z płyty gipsowej – dlaczego warto w nie inwestować?

Rozumiesz już znaczenie ochrony przed elektrycznością statyczną w serwerowni. Wiesz, jakie elementy wpływają na bezpieczeństwo sprzętu i komfort pracowników. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, które materiały wykończeniowe gwarantują najlepsze parametry antystatyczne dla użytkowników podłóg podniesionych?

Odpowiedź pozostaje jednoznaczna. Jeśli zależy Ci na najlepszej ochronie przed przepięciami, a jednocześnie potrzebujesz wytrzymałej, ognioodpornej powierzchni – zdecyduj się na podłogę z płyt gipsowych.

Skontaktuj się z ekspertami TIM–EX i wybierz podłogi antystatyczne dopasowane do Twoich potrzeb.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz